Кракен прекъсна серия от 8 загуби с победа с 4-0 над Пантерс, докато Джоуи Дакорд получава първи шаут
AP News | 2023-12-13 | 08:01:19

СИАТЪЛ (AP) — Джоуи Дакорд направи 24 спасявания за първия си шаут в кариерата, Кайлер Ямамото отбеляза първия от два гола от четвъртата линия на Сиатъл и Кракен прекъсна серия от осем загуби с победа с 4-0 над Флорида Пантърс във вторник вечерта.

Ямамото вкара четвъртия си гол за сезона в началото на втория период и Пиер -Edouard Bellemare получи своя трети при оставащи 14:01 в третия период след страхотен пас от защитника новак Ryker Evans. Това беше първа точка в кариерата за Еванс, избран от втория кръг на драфта през 2021 г., който беше повикан миналата седмица.

Алекс Венберг добави четвъртия си гол в 9:13 на третия и Еели Толванен го запечата на гол на празна врата при 3:51 преди края.

Ямамото и Белмаре завършиха с гол и асистенция. Уил Борген направи две асистенции и Сиатъл отпразнува първата си победа след победата над Сан Хосе ден преди Деня на благодарността.

Това беше нещастен период за Kraken, който ги видя да падат в класирането на Тихоокеанската дивизия. Серията от загуби беше най-дългата за тях, откакто Сиатъл загуби девет поредни мача в началото на първия си сезон 2021-22.

Но победата над Пантерите показа, че Сиатъл все още може да се конкурира с по-добрите отбори в лигата.

Дакорд беше стабилен и направи ключови спасявания, когато беше повикан, включително спиране на Аарон Екблад по време на 2- on-1 rush в началото на първия период. Но Кракен иначе ограничи опасните шансове за Пантерите. Флорида не успя да запише удар към вратата по време на нито едно от трите си силни игри.

Сергей Бобровски направи 19 спасявания за Флорида, но пантерите прекъснаха своята серия от три победи. Флорида отбеляза най-малко три гола във всеки от предишните пет мача, но беше изключен за трети път.

Голът на Ямамото дойде 3:06 във втория период след разтеглен пас от Борген, който изпрати нападателя сам срещу Бобровски. Ямамото обърна удара си над ръкавицата и даде на Сиатъл едва втората преднина в последните девет игри. Това беше и първият гол от четвъртата линия на Сиатъл от 24 ноември срещу Ванкувър.

Предводството от 1-0 след втория период беше първият път, в който Сиатъл водеше в третия от победата със 7-1 над Sharks на 22 ноември.

Panthers: Продължете пътуването си във Ванкувър в четвъртък.

Kraken: Домакин на Chicago Blackhawks в четвъртък.